Pendik Yangın Merdiveni

Pendik Yangın Merdiveni

Pendik Yangın Merdiveni

İnsanların hızlı ve panik yapmadan çıkış yapmalarını sağlayan yangın merdivenleri günümüzde önemi çok büyüktür. Genellikle binaların, okulların ve hastanelerin dış mekânlarına yapılan yangın merdivenleri, gazdan ve alevden etkilenmeyecek şekilde yapılır. Yangının yüksek ısısına dayanacak şekilde üretilen yangın merdivenleri ayrıca ısıya dayanıklı özel boyalarla boyanırlar. Bu sayede yangından kaçacak insanlara güvenli bir kaçış ortamı sunar.

Pendik yangın merdiveni firmasının ürettiği modeller çok sayıda insanı taşıyabilmektedir. Fakat yüzlerce kişilik bir bina için bir adet yangın merdiveni yetmemektedir. Bunun için kalabalık ortamlarda en azından 2 veya 3 adet yangın merdiveni bulunmalıdır. Genel olarak kullanılan yangın merdivenleri dairesel ve z tipi olarak ikiye ayrılır.

Bazı binalar z tipine uygunken bazıları dairesel kullanıma uygundur. 25 kişiyi aşmayacak şekilde her bir kattan çıkışları sağlanabilmektedir. 9.5 metreyi aşmayan dairesel merdivenler de Pendik yangın merdiveni firması tarafından ölçülmektedir. Isıya dayanıklı ve yanmaz malzemelerden üretilen yangın merdivenleri her bütçedeki insana hitap etmektedir. Siz de uygun fiyata bir sipariş vermek için bizleri arayabilirsiniz.