BLOG

Makaralı Yangın Merdiveni Nedir ve Fiyatları Ne Kadardır?

Makaralı Yangın Merdiveni Nedir ve Fiyatları Ne Kadardır?

Yangın merdiveni nedir?” diye merak ediyor iseniz, yangın merdiveni, yangın ve acil durumlarda bina içerisindeki kişilerin hızlı ve güvenli bir şekilde binayı terk etmelerini sağlamak amacı ile yapılmış merdivenlerdir. “Yangın merdiveni imalatı” önemli bir husustur ve gereken şekilde yapılmalıdır. Yanmayan malzemeden yapılmalı ve dayanıklı olmalıdır. Binanın şekline, durumuna ve ihtiyacına göre yangın merdiveni tipi seçilmeli ve ona göre işlem yapılmalıdır. Alanı dar olan ve merdiven için geniş alana sahip olunmayan yerlerde makaralı yangın merdiveni kullanılabilir. Az yer kaplayan, istenildiği zaman açılıp kapanabilen bu tip merdivenlerin kurulumu fazladan özen gerektirmektedir. Diğer merdivenlerden farklı olarak bu tip merdivenler askıda durduğu için montajı dikkatlice yapılmalı ve herhangi bir olası kazanın önüne geçilmelidir. Bu merdiven tipi halat, çelik, metal gibi malzemelerden üretilen hareketli sisteme sahip bir merdiven türüdür. Diğer merdiven türleri arasında dairesel yangın merdiveni, “z tipi yangın merdiveni” çeşitleri de bulunmaktadır. Merdiven fiyatları konusunda da dikkatli davranmak gerekmektedir. “Yangın merdiveni fiyatları” başta size çok gelebilir ancak acil durumlarda hayat kurtaran bir araç olduğu için üzerinde durulması gereken bir konudur. Bu sebeple kaliteli malzemeden yapılmış merdivenleri ve güvenilir yerleri tercih etmelisiniz. Ortalama fiyatlar ise 1000-4000 arasında değişmektedir. Kurulum alanınıza ve ihtiyacınıza bağlı olarak seçiminizi yapabilir, acil durumlar için önleminizi alabilirsiniz.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.

MAKARALI YANGIN MERDİVENİ. Makaralı merdivenler binanın cephesinin boydan boya merdiven uygulamasına uygun olmadığı durumlarda vazgeçilmez bir çözümdür.

“Yangın merdiveni imalatı” önemli bir husustur ve gereken şekilde yapılmalıdır. Yanmayan malzemeden yapılmalı ve dayanıklı olmalıdır.